Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin satranç turnuvasında hamleler yarıştı Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin satranç turnuvasında hamleler yarıştı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 1.TBMM binasında 81 ilden gelen öğrenciler ile Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in de katıldığı; Türkiye'nin demokratik tarihine daha yakından bakma ve demokratik süreçlerin nasıl işlediğini öğrenme fırsatı vermek amacıyla 81 ilden gelen öğrenciler tarafından TBMM'nin kurucu meclisinin ilk oturumunda gerçekleşen tarihi gün canlandırılacağı; ikinci oturumda ise 2071 yılında ülkemizin millî, manevi ve kültürel değerleri başta olmak üzere sanayi ve teknoloji alanlarında da gelebileceği nokta vurgulanacağı etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Vekillielmas

5. sınıf öğrencimiz Işıl Eylül Elmasoğlu güzel ilimiz Aydın’ı temsilen 1.TBMM sıralarında yerini almıştır. 23 Nisan 1920’den bugüne demokrasinin tarihsel sürecine tanıklık etmiş ve 2071 yılında ülkemizin millî, manevi ve kültürel değerleri başta olmak üzere sanayi ve teknoloji alanlarında da gelebileceği noktalar hakkında ülkemizin geleceğine dair fikirlerini belirtmiştir. 

Haber: Ömür Yapıcı

Vekilli

Vekil